Kepir, Yalgan ve Harap

ilk ama son olmayacak yazısı sonrası ikinci paylasimizi gelsin. Blog içerisinde kategoriler sizlerinde dikkatini çekmiştir , genelde bilindik isimler yer alır oralarda ama ben bu defa ben tarafından bilindik siz tarafından bilinmeyen isimlere yer verdim. Gelin onları tanıyalım.

Kepir !

Sozlukte ki anlami : Çorak, çamurlu, verimsiz toprak.

TDK.

Kepir, bu isim doğduğum köyde bir bölge ismi. Bu ismi aldım çünkü çocukluğumun en renkli dönemlerinde en fazla payı olan yer şüphesiz. Hani yaş ilerledikçe evden tek başına açılırsın, orası kepirdi bende. Kepir ile ilgili çok hikayem var ve ben burada hepsini arşivleyip zamana yolculuk yapacağım.

Yalgan ?

Yalgan, burası da Kepir gibi bir bölge ismi farkı ise mesafe olarak biraz daha uzak olması. Bir diğer farkı çocukların bir yere giderken tembihlenmesi gerekir ya burası öyleydi, bu bölgeye giderken çocuklar tembihlenirdi. Bununla ilgili de hikayelerim en az Kepir kadar çok.

Camizli ?

Camizli, bura da diğer iki isim gibi bir bölge ismi. Diğerlerinden farkı yeşilin çok fazla olması ve doğanın ne kadar güzel olduğunun tescili. Buranın hikayesi ve bende ki yeri ayrıdır. Diğer ikisi kadar hikayesi çok değil ama bende yeri ayrıdır.

Bunlar blog sitemde yer alan kategori isimleri ve tanımları. Yakın zamanda her kategorinin kendi hikayesi ile görüşmek dileğiyle, kalın sağlıcakla.